Niepodległa Częstochowa

 

...

Uroczystość na Placu Orląt Lwowskich

Uroczystość na Placu Orląt Lwowskich

Trwają tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Częstochowie. Dziś kwiaty złożono pod pomnikiem Orląt Lwowskich, poświęconym pamięci młodych polskich obrońców Lwowa w latach 1918-1920. W niedzielę na placu Biegańskiego odbędą się główne uroczystości.

W zorganizowanej przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa i Urząd Miasta uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych i związków kombatanckich, a także uczniowie częstochowskich szkół i mieszkańcy.

Główne częstochowskie uroczystości związane ze Świętem Niepodległości będą kontynuowane jeszcze jutro i pojutrze. 10 listopada odbędzie się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu w Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej, zostaną także wręczone odznaczenia ,,Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie".

W niedzielę, 11 listopada, obchody rozpocznie I Częstochowski Bieg Niepodległości. O godz. 12.00 w Bazylice Archikatedry Świętej Rodziny, zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Po południu przed grobem Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza rozpocznie się uroczystość patriotyczna,skąd uczestnicy przejdą na plac Biegańskiego. O godz. 17.00 odbędzie się tam pokaz multimedialny, któremu będzie towarzyszyć Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.